Haber

Depremzede çocuklar yaralarını “İyilik Kupası” ile sarıyor

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından düzenlenen “İyilik Kupası”, depremden etkilenen genç ve çocukların ruh sağlığını güçlendirmeyi amaçlıyor.

gönüllüler, sporEğitmenler, sosyologlar, psikologlar, sanatçılar ve tiyatro oyuncularının aktif katılımıyla birçok spor ve sanat etkinliği düzenlenmektedir.

Sanatçı ve sporcular tarafından verilen “İyilik Kupası”

Hareket Sporları Kulübü Başkanı Serkan Demirel, afetlerin yol açtığı aksilikleri aşmak için depremzedelere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirtti.

Başkan Demirel şunları söyledi:

Bilek güreşi, mendil kapma, çuval yarışı, halat çekme gibi geleneksel spor oyunlarının yanı sıra futbol, ​​mini golf, badminton, voleybol, bocce, tırmanma duvarı gibi eğlenceli aktiviteler, mangala, satranç gibi zeka oyunları, dama ve benzeri zeka oyunları, bireysel ve takım olarak. Bölgeye davet edilecek ünlü sanatçı ve sporcular tarafından düzenlenen etkinliklerde birinci seçilen çocuklara ‘İyilik Kupaları’ takdim ediliyor.

“İyilik Kupası” bireysel değil toplu olarak veriliyor

Depremlerin açtığı yaraların her zaman birlikte sarılacağını belirten Demirel, “Depremde çocuklarımız ailelerinin katılımıyla tiyatro gösterileri, hacivat-karagöz gösterileri ve drama etkinliklerini hep birlikte izliyor. Bunun önemini vurguluyor” dedi.

“İyilik Kupası” ile 100 bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor

Demirel, deprem bölgesinde (Kahramanmaraş-Hatay-Adıyaman-Kahramanmaraş-Hatay-Adıyaman-Kaybedensiz bir kupa) sloganıyla gerçekleştirilen “İyilik Kupası” projesi ile 100 binden fazla çocuğa ulaşılmasının hedeflendiğini bildirdi. Malatya-Osmaniye-Adana-Gaziantep-Osmaniye).

Demirel, projenin ilk gününden itibaren çevredeki çocukların etkinliklere coşkuyla katıldığını belirterek, “‘İyilik Kupası’ projesinden sonra da deprem bölgesinde kulüp olarak her zaman çocuklarımızın yanında olacağız, bundan sonra da geleceğiz. Onlarla spor yapmaya devam edin.” dedi.

Demirel, “Amacımız depremden etkilenen kardeşlerimizi biraz olsun dinlendirip, daha iyi vakit geçirip yüzlerini güldürmek” dedi. sözlerini bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu