Haber

Zincirli Bedesten esnafına yardım eli

GAZİANTEP (İGFA) – Asıl adı Gaziantep’te bulunan Hüseyin Paşa Bedesteni olan Zincirli Bedesten, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sonrasında büyük hasar gördü. Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından 1. derece anıt eser olan binanın güçlendirilmesi nedeniyle dükkanları boşaltan esnaflara Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yardım eli uzattı.

Bu kapsamda Önder Fatma Şahin ve Gaziantep Valisi Davut Gül, Zincirli Bedesten esnafıyla bir araya gelerek önerileri dinledi. Vakıflar Bölge Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı toplantıda Zincirli Bedesten esnafının en az 1 yıl dükkanlarından uzak kalacağını öğrenen Önder Fatma Şahin, 25 Aralık’tan sonra otoparkı açacaklarının müjdesini verdi. Esnafın ticari hayatına devam edebilmesi için Kahramanlık ve Panorama Müzesi.

Müzenin yanındaki otoparka yapılacak yeni ticaret alanının Zincirli Bedesten Meydanı olarak adlandırılacağına değinen Önder Fatma Şahin, Büyükşehir Belediyesi’nin esnafla yaptığı görüşmede kurulacak stantları yine Büyükşehir Belediyesi’nin tedarik edeceğini belirtti. kapalı pazar.

Öte yandan esnafa “Hakkınız bizim hakkımızdır” diyen Şahin, Zincirli Bedesten’deki hak sahiplerinin de onarım sürecinin ardından hızlı bir şekilde mağdur edilmeden iş yerlerine döneceklerinin güvencesini verdi.

kiziltepehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu