Haber

Türk Hava Yolları deprem bölgesinden tahliye uçuşlarına devam ediyor

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından bölgedeki vatandaşların yaralarını sarmak için harekete geçen Türk Hava Yolları (THY), bugün planladığı 93 seferle 16 bin 808 kişiyi deprem bölgelerinden tahliye edecek. .

THY Basın Danışmanı Yahya Üstün, sosyal medya hesabından 6-15 Şubat tarihlerinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

THY’nin bu tarihlerin ortasında 1135 seferle 203 bin 942 kişilik arama-kurtarma ve yardım grubunu deprem bölgelerine taşıdığını belirten Üstün, 1110 seferle 200 bin 357 depremzedenin tahliye edildiğini kaydetti.

Deprem bölgesine tahliye seferlerinin devam ettiğini belirten Üstün, yaptığı paylaşımda şu bilgileri verdi:

“7.376 (2.930’u yurt içi, 4.446’sı yurt dışı) ton yardım malzemesini 121 kargo seferi ile afet bölgelerine sevk ettik. Toplu olarak ilaç, gıda, giyecek, jeneratör, hijyen kiti ve çadırları sevk edildi. 16.808 vatandaşımızı tahliye etmeye devam edeceğiz. Bugün gerçekleştireceğimiz 15 kargo seferi ile deprem bölgelerine yardım malzemesi taşımaya devam edeceğiz.Sevgili dostlarımızın deprem bölgelerinden kolay tahliyesi için aşı sertifikası zorunluluğunu kaldırdık ve şimdi de deprem bölgelerine yardım malzemesi taşımaya başladık. İstasyonlarımıza taşıma kafesleri gönderin ki deprem bölgelerindeki vatandaşlarımız evcil hayvanlarıyla birlikte uçağa alınabilsin.”

“Rezervasyonu olmayanlar yerine göre uçağa alınır”

Deprem bölgelerindeki havalimanlarında vatandaşları karşılamak ve uçağa bindirmek için 80 kabin ekibi görevlendirildiğini belirten Üstün, “Tahliye uçuşları için ücretsiz biletleme işlemlerinizi taşınabilir uygulamamız ve web sitemizden yapabilirsiniz. Ücretsiz rezervasyonlarımız devam ediyor. tahliye uçuşlarımız için kabul edilmektedir.” değerlendirmesini yaptı.

Üstün, 75 bin kişilik THY ailesi olarak her koşulda vatandaşın yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu