Haber

Sinan Oğan hakkında bomba iddia! kararını verdi

Cansu Canan Özgen’in sunduğu İfade Özgürlüğü’nün konuğu olan Siyasi Bağlantı Ferhat Murat, 14 Mayıs’ta yapılan seçimde oyların yüzde 5.17’sini alan Sinan Oğan’ın yarın ikinci tip cumhurbaşkanlığı seçimine katılacağını söyledi ( Cumartesi) takviyesini Cumhur İttifakı’na açıklayacağını iddia etti.

Ferhat Murat’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Yarın Sayın Sinan Ogan bugünkü toplantının ardından Cumhur İttifakı’na desteğini açıklayacak. Büyük ihtimalle yarın değilse de ertesi gün Cumhur İttifakı’na desteğini açıklayacak. Görüşünün Cumhur İttifakı yönünde olduğunu ifade edecek.

“SİYASİ BİR DAİRE OLMAYACAK”

Herhangi bir cumhurbaşkanı yardımcılığı, bir bakanlık vs. Siyasetçi içinde pazarlık olmadığının da altını çizelim. Bu yüzde 5’in çok büyük bir kısmı Milliyetçi oy kullanıyor. Türkiye’nin beka süreci ortadayken kendi kişisel siyasi hesaplarını ortaya koyarak yön vermesi doğru olmaz. Siyasi makam, makam olmayacak.”

Muharrem İnce’ye yakın olduğu bilinen gazeteci Şaban Sevinç şu ifadeleri kullandı:

“OĞAN İLE ÖZDAĞ ARASINDA AYRILIK YAŞANABİLİR”

Zafer Parti, “Sinan Oğan ile Ümit Özdağ arasında ayrılık olabilir. Bunu söylemek için erken ama söylemek için erken. Sinan Oğan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi bizim için de sürpriz oldu” dedi. Karargah.’Zafer Partisi seçmeni, Millet İttifakı’ diyorlar, ‘Burası dünyaya daha yakın’ diyorlar. Bir ayrılık havası var.”

KAYNAK: TV100

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu