Haber

Sarı Masa Buca Belediyesi demektir.

VATANDAŞLAR’dan gelen talep, teklif ve şikayetlere hızlı çözüm bulmak amacı ile hizmet veren Buca Belediyesi Sarı Tablo Analiz Merkezi, 7/24 kesintisiz çalışmalarını sürdürüyor. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın “Sarı Tablo Buca Belediyesi Demektir” şeklinde tanımladığı analiz merkezi, 8 ayda 33 bin 139 talebi yerine getirerek rekor kırdı.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, yaklaşık 8 ay önce kurulan birimin çalışmalarından çok memnun olduklarını belirtti. Buca halkının talep ve şikayetlerine rahatlıkla çözüm üretebildiklerini belirten Lider Kılıç, “Sarı Masa takımımızı 8 ay önce kurduk. Sarı Masa Buca Belediyesi demektir. Vatandaşlarımız Buca Belediyesi’ne teklifle gittiğinde geride kalmasınlar. Bir muhatap bulun. Önerisi, şikayeti ne olursa olsun bir an önce yerine getirilmesi için hayata geçirilmiş bir projedir.

Tüm bu teklif ve talepler alındıktan sonra vatandaşa dönüş yaparak sorunun analizi hakkında bilgi veriyoruz. ‘Talebiniz şu anda yerine getirildi’ diyoruz. Gelen talepler komşuluk sistemi tarafından mahalleye işlenir. En çok talep gören konular veterinerlik ve fen işleri ile ilgilidir. En yaygın talep kedi tedavisi talebidir. Sonrasında yollarla ilgili sıkıntılar yaşanıyor” dedi.

Yüzde Seksen MemnunYETKİLİ YETKİLİDİR
Sistemde talepte bulunan vatandaşların memnuniyet oranını rahatlıkla görebildiğini söyleyen Erhan Kılıç, bu oranın yüzde seksen civarında olduğuna değindi. Kılıç, “8 ayda 18 bin 165 kişi Sarı Masa’yı kullandı. “Bu oldukça iyi bir rakam” dedi.

FACEBOOK, TWITTER VE INSTAGRAM’DA “BUCASARİMASA”
Bucalıların yerel yönetimlerle ilgili taleplerine yanıt vermek amacıyla kurulan Buca Belediyesi Sarı Tablo Analiz Merkezi, belediyenin internet sitesi, e-posta, yüz yüze uygulamalar ve sosyal medya aracılığıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Vatandaşlar Facebook, Twitter ve Instagram’da “Bucasarimasa” kullanıcı adıyla faaliyet gösteren sayfalara girerek teklif ve isteklerini bildirebiliyor. Ayrıca vatandaşlar 0 850 228 28 22 numaralı iletişim limitinden veya 0 534 501 28 28 numaralı Whatsapp limit numarasından taleplerini iletebilirler.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberhayrat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu