Haber

Milas Belediyesi Atatürk’ü Anma Sirenlerini Çaldıramadı

Atatürk, ölümünün 85’inci yılında ülke genelinde sirenlerle anılırken, Muğla’nın Milas İlçesi’ndeki Milas Belediyesi’nin sirenleri çalınamadı. Kamuoyunda büyük tepkiye neden olan durumun ardından açıklama yapan Milas Belediyesi, teknik aksaklıklar nedeniyle sirenleri çalamadıklarını duyurdu.

Ülke genelinde olduğu gibi Milas ilçesinde de vatandaşlar saat 09.05’te Atatürk’ü anmak için hazırlık yaptı. İlçe genelinde çok sayıda kişi belediyenin saygı duruşunda bulunmasını bekledi. Ancak her yıl 10 Kasım 09.05’te çalan sirenler bu yıl çalmadı. Milas Belediyesi’nin sireni çalmamasına çok sayıda vatandaş tepki gösterirken, artan tepkiler üzerine Milas Belediyesi’nden açıklama yapıldı.

Belediyeden “Değerli Vatandaşlarımızın Dikkatine” başlığıyla yapılan açıklamada, “10 Kasım saat 09.05 itibarıyla Muğla’da tüm telsiz sistemlerinin devreye girmesi nedeniyle havadaki frekans yoğunluğundan dolayı Bölgede ilçemizin bazı bölgelerinde ve farklı ilçelerinde teknik sorunlar yaşanmış ve sahadaki ses cihazları çalışmamıştır. Karakolumuzdan siren çalıştırılmıştır.” “Yaşanan teknik arızadan dolayı tüm hemşehrilerimizden özür diliyor, Atatürk’ümüzü bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.” ifadelere yer verildi. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu