Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brunei Darüsselam Sultanı Waddaulah’a teşekkür etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brunei Darüsselam Sultanı Waddaulah’a teşekkür ederek, “Brunei’nin bu zor günlerde gösterdiği dayanışmayı asla unutmayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brunei Darüsselam Sultanı Waddaulah ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Brunei Darüsselam Sultanı Waddaulah ve beraberindeki heyeti Ankara’da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Burnei Darüsselam Sultanı’nın 2012 yılında Türkiye’ye yaptığı ziyaretin Türkiye’ye gerçekleştirdiği ilk ziyaret olduğunu kaydetti. bir başkan. Aynı yıl Brunei’ye de bir ziyarette bulunduğunu hatırlatan Erdoğan, bu ziyaretlerle ikili ilişkilerin hız kazandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün gerçekleştirdikleri görüşmelerde ikili ilişkilerin kapsamlı bir şekilde ele alındığını ve iki ülke arasındaki işbirliğini ilerletme kararlılıklarını teyit ettiklerini ifade etti. Görüşmelerde yatırım alanlarına ilişkin de fikir alışverişinde bulunduklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitimden savunma sanayisine ve diplomasiye kadar pek çok farklı alanda değerli iş birliği fırsatlarının değerlendirildiğini belirtti. Görüşmelerde yeni ve küresel meselelerin de ele alındığını belirten Erdoğan, bölgesel ve uluslararası platformlarda iş birliğinin artırılmasının önemine değindiklerini söyledi.

İmzalanan muhtıralar ile Türk Okçuluğu dersleri Okçular Vakfımızın katkılarıyla veriliyor. Türk dizi ve filmleri yakından takip ediliyor. İnsani ilişkilerimiz güçleniyor. Ukrayna ile ilgili olarak Ukrayna’yı görüştük. Filistin ve İslamofobi ile birlikte 11 ilimizde yaşanan deprem felaketini hassasiyetle ele aldık, “Durdurma imkanımız oldu. 12 dakikalık deprem felaketini izledik ve büyüklüğünü daha da derinden anladılar. Brunei’nin bu zor günlerde gösterdiği dayanışmayı asla unutmayacağız.” – ANKARA

akcaabat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu