Teknoloji

Capcom, Işın İzleme seçeneğini üç farklı oyundan sessizce kaldırdı

 
Son zamanlarda Capcom, hayatta kalma aksiyon macera oyunları Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 Remake ve Resident Evil 7’nin PC sürümlerini güncelledi. Ancak bu güncelleme, bir şeyler eklemekten çok bir kaldırma işlemiydi. Yama notlarına göre bu üç oyun artık PC’de Ray Tracing teknolojisini desteklemiyor.
 
Işın İzleme seçeneği üç farklı oyundan sessizce kaldırıldı
 
 
 
Ray Tracing veya Ray Tracing, oyundaki ışıkları gerçek zamanlı olarak oyunculara sunarak daha gerçekçi bir deneyim sunar. Bu teknoloji elbette PC’yi daha fazla yoruyor ve düşük seviye PC’lerde kasmalara neden olabiliyor. Tabii ki, bu seçenek isteğe bağlıdır ve istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz.
 
Bu noktada Capcom, yeni bir güncelleme ile bu özelliği Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 Remake ve Resident Evil 7’den kaldırıyor ve bu özelliğin bazı çalışmalarını engellediğini iddia ediyor.
 
Öte yandan, Temmuz 2023’ten itibaren üç oyun sadece DX12’de yayınlanacak. Temmuz ayına kadar oyunlar DX11 ile oynanabilecek. Belirtilen oyunlardan Ray Tracing seçeneklerini kaldıran Capcom, bu güncelleme ile AMD’nin FSR teknolojisi gibi yeni grafik ayarlarına yer verdi.

tusba-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu